Tak sme už viac, ako týždeň doma 🙂 Adaptoval som sa prekvapivo rýchlo a jednoducho, aj keď ešte chvíľami cítim únavu z ničnerobenia 🙂 Nastal čas ukončiť aj celý projekt Mladý Slovák v USA. Seriál, ktorý absolútne prekonal moje očakávania, čo sa týka vášho záujmu. Pätnásť krát som vám priniesol vraj zaujímavé čítanie, čo bolo pre mňa výzvou najmä, čo sa disciplíny týka. Na konci tohto posledného dielu si môžete prečítať niekoľko zaujímavých čísiel, ktoré seriál dosiahol.

Náklady na cestovanie po USA

Precestovať Spojené štáty je pomerne nákladná záležitosť. Nikto z nás vopred nevedel povedať, koľko ho to asi vyjde, aj keď z každej strany prišla nejaká suma. Preto som sa rozhodol si zapisovať počas 19 dní všetky položky, ktoré som zaplatil, vrátane každého, jedla, každej kávy a podobne. Dnes som sa konečne dostal k tomu, aby som to všetko zoradil do prehľadnej tabuľky. Tá obsahuje aj položky, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od vás, ale aj také, ktorým sa viacmenej nevyhnete, ak sa rozhodnete pre rovnaký plán cesty.

Napríklad môžete vidieť dve položky týkajúce sa benzínu, keďže zrejme viete, že v Los Angeles sme prišli o dvoch ľudí posádky a tak sa nám náklady rozpočítavali inak. V konečnom dôsledku celá táto zábavka vyšla na takmer 2055 dolárov, z čoho najviac pochopiteľne tvorí ubytovanie, letenky, auto s benzínom, alebo jedlo. Detailne si všetko môžete prezrieť v tabuľke:

Ak máte k týmto sumám otázky, rád vám ich zodpoviem v komentároch, alebo správach 🙂

Čísla Mladého Slováka

Mladý Slovák v USA, ako vieme, mal, okrem tohto záverečného, štrnásť dielov. Vďaka tomu, na stránke Tonychef pribudlo približne 220 nových lajkov, konkrétne zo 160 na 380. 

  • Najčítanejší diel bol  diel číslo 1, Tri dni v rozpakoch: 4341 views
  • Najmenej čítaným dielom bolo číslo 14, East Coast: 1182 views
  • Priemerná čítanosť: 2614 views

Všetky diely iba na fanpage dosiahli spolu 239 lajkov. V tomto nie sú samozrejme započítané čísla zo samostatných postov počas leta a lajky z môjho súkromného profilu. Jednoducho, pre obyčajného chalana veľká a príjemná masáž ega 🙂

Dnes to bude samozrejme kratšie čítanie, ale na záver chcem iba povedať, že všetky čísla vyššie, o ktorých sa mi na začiatku ani nesnívalo, sú iba výsledkom vašej úžasnej podpory. Chcem vám teda poďakovať za každý jeden pozitívny ohlas, za každý komentár, správu, lajk, zdieľanie a za všetko, čo pomohlo dostať môj blog do povedomia ľudí, ktorí o mne nikdy nepočuli a možno mi zostanú verní aj v budúcnosti.

Ja sa vám, na oplátku, pokúsim aj naďalej prinášať zaujímavý obsah, či už pôjde o moje recepty, alebo o akékoľvek príspevky o tom, čo ma zaujme a budem mať potrebu vám o tom napísať. Zároveň verím, že dokážem Mladého Slováka spracovať do formy e-booku pre ľudí, ktorým je určený , ako sú ďalší študenti, ktorí sa chcú zúčastniť programu Work and Travel, alebo len ľudia, ktorí si chcú len priblížiť život za oceánom. Vďaka tomu budete mať možnosť mať vždy po ruke a v jednom celku všetky informácie, ktoré potrebujete 🙂

Všetko sa vždy dozviete na Facebook stránke Tonychef 🙂

Dovidenia, priatelia, pri ďalšom príspevku 🙂

Predchádzajúce diely:

0. diel – Prípravy

1. diel – Tri dni v rozpakoch

2. diel – Smetiar

3. diel – Výplata

4. diel – Rutina

5. diel – Amigo

6. diel – 10 “pravidiel”

7. diel – Plány

8. diel – Odpočítavanie

9. diel – Konečne !

10. diel – Svadba

11. diel – Koniec ?

12. diel – West Coast I.

13. diel – West Coast II.

14. diel – East Coast