Keď som plánoval roadtrip BMW – Späť ku koreňom, vedel som, že jednu zastávku nemôžem vynechať. Byť v blízkosti a nesplniť si detský sen menom Legoland, to by som si nikdy neodpustil. V článku sa dozviete, aké pocity sme si odniesli, čo v parku zažijete a uvidíte, či prečo by ste si mali so sebou zobrať deti.

Nemecký Legoland je jedným z troch v Európe. Jeden je v Anglicku a ďalši, pochopiteľne, v Dánsku, kde slávna stavebnica vznikla. Mesto Günzburg je vzdialené asi 120 kilometrov od Mníchova, takže je dostupné bez menších problémov najmä vďaka úsekom diaľnice s neobmedzenou rýchlosťou. My sme však vyrazili z Augsburgu, kde sme prespávali po návšteve zámku NeuschwansteinOdporúčam vám prísť čo najskôr po rannom otvorení o 10:00. Nebudete mať problém s parkovaním (celodenné parkovanie stojí 6€, kúpte si ho spolu s lístkami online) a ani s radou na lístky (ak ich ešte nemáte). Lístky do parku sú samozrejme tým lacnejšie, čím skôr ich kupujete. My sme kúpili dva dni vopred za necelých 36€. 

Už keď sme prišli, niečo nám nesedelo. Nikde sme nevideli nikoho, ako sme my. Žiadni dospeláci bez detí, všade iba rodičia, celé rodinné výpravy. A tam my, traja dospelí chlapi, ktorí vyzerajú, že iba opití dostali nápad urobiť nejakú hlúposť. V skutočnosti sme ale vďaka tomuto po chvíli výrazne omladli. Keď sme sa postupne vydali na všetky atrakcie, rôzne horské dráhy vhodné aj pre deti, každou minútou sme sa dostávali z rozpakov. Nakoniec sme si to stále viac užívali a bláznili sa.

Po chvíli som však začínal premýšľať, že všetko je to super, ale kde sú nejaké slávne stavby z lega. No a v tom to prišlo ako blesk z jasného neba. Dostali sme sa na akési námestie (ktoré je hneď oproti vchodu do parku, neviem prečo sme si to nevšmli hneď ráno), kde sa pred nami rozprestrel skutočný Lego svet. Modely slávnych výškových stavieb, nemeckých a európskych miest či výstava Star Wars. Všetko to skutočne výraža dych. Na to si však pozrite galériu a po nej dočítajte článok.

Krásne, čo poviete? 🙂 Fotky však nedokážu dokonale ilustrovať, ako prepracované všetky modely sú. Určite to musíte zažiť, predsalen tých necelý 700 kilometrov sa dá otočiť aj počas predĺženého víkendu. Ja musím úprimne povedať, že neľutujem ani jediný cent za lístok. Legoland je naozaj úchvatný a kedykoľvek by som sa tam vrátil znova, pretože sme tam strávili naozaj príjemný deň, aj keď sme odchádzali pomerne uťahaní. Na únavu však nebol čas, čakala nás cesta do Mníchova, kde nás čakal program na štyri dni. Čo všetko sa do tohto programu dostalo si prečítajte v ďalších dieloch, ktoré snáď prídu čo najskôr, ako mi to pracovné povinnosti dovolia. Teším sa na váš feedback, na vaše zdieľania, lajky a komentáre. Pochopiteľne, ak máte otázky, smelo sa pýtajte, rád pomôžem a poradím 🙂

Prečítajte si aj prvý článok z roadtripu s BMW – z Innsbrucku