V stredu, 7. septembra som sa spolu s dvoma priateľmi vydal na ďalšiu cestu v spolupráci s BMW Slovensko. Ak ste sledovali môj Facebook Tonycheftak viete, že našim cieľom bol Mníchov, kde sa počas uplynulého víkendu zhodou okolností konal BMW Festival. Celý výlet však mal bohatší itinerár, ako tento event. Začiatok nášho takmer 2000 kilometrov dlhého putovania bol v rakúskom meste Innsbruck.

Innsbruck som nezaradil do nášho tripu náhodou. Takmer dva roky tam žila moja sestra, doteraz tam žijú moji blízkí známi a doteraz som ich nikdy nebol navštíviť. Okrem toho je toto mesto vo výhodnej polohe blízko hraníc s Nemeckom, kam sme mierili odtiaľ. Samozrejme nemôžem opomenúť, že je to naozaj krásne mesto v nádhernom prostredí. Na začiatok si dajme niekoľko faktov, aby sme sa aj niečo naučili 🙂 :

Mesto Innsbruck je pomenované podľa rieky Inn, ktorá ním preteká, a dá sa preložiť ako „most cez rieku Inn“. Je to piate najväčšie mesto Rakúska, hlavné mesto Tirolska, má viac ako 120 tisíc obyvateľov. Môžeme ho označiť aj ako študentské mesto, nakoľko tu sídli aj známa Universität Innsbruck. V 60. a 70. rokoch sa tu konali dvakrát Zimné olympijské hry. Keďže leží priamo v prostredí hôr, je tu niekoľko lyžiarskych stredísk, ktoré sú obľúbené aj medzi slovenskými lyžiarmi.

Innsbruck je veľmi dobre dostupný autom, vlakom z Petržalky, alebo aj letecky. Najrýchlejšia cesta autom ide cez Salzburg, no my sme sa rozhodli ísť spodnou trasou smerom na Graz, aby sme si viac užili scenériu horského prostredia. Je to časovo náročnejšie, my sme išli asi 8 hodín aj s prestávkami, no tie pohľady stoja za to.

Ubytovanie v Innsbrucku hľadajte na Booking.com alebo Airbnb.

https://www.instagram.com/p/BKFVxbODeJT/?taken-by=tonydubravec

V Innsbrucku sme strávili asi 18 hodín vrátane spánku, takže mojich empirických tipov bude trošku menej, no určite pomôžu pri krátkej návšteve, ako bola tá naša. Som si však istý, že aj pri dlhšej návšteve sa tu nudiť nebudete 🙂

Starý Innsbruck

Ak sem neprídete primárne kvôli horám, určite si nenechajte ujsť staré mesto, čo je vlastne zároveň centrom mesta. Zaujímavá architektúra, podobná tej v Budapešti, celkom rušné námestia plné kaviarní, reštaurácií a núdza nie je ani o menšie nákupné centrá. Históriu tu je skutočne cítiť všade a v spojení s krásnymi pohľadmi na hory si môžete prechádzku Starým Innsbruckom naozaj užiť. Zaujímavosťou je aj Zlatá strecha, ktorá najmä počas slnečeného dňa zaručene upúta pozornosť 🙂

Hungerburg

Ked už ste na pár hodín v Alpách, chcete si aj užiť nejaký ten výhľad. My sme sa vybrali na severnú stenu, ktorá sa volá Nordkette. Konkrétne vrch Hungerburg, konečnú zastávku Hungerburgbahn. Dostanete sa sem však bez problémov autom a najmä ráno sme prišli na takmer prázdne parkovisko 🙂 Odtiaľto sa vám ponúka krásna panoráma mesta, vďaka čomu môžete vidieť všetky dôležité miesta, vrátane olympijského skokanského mostíku či olympijskej dediny. Nájdete tu zastávku lanovky Seegrube, ktorá vás vyvezie až na vrch Hafelekar. Spiatočný lístok stojí okolo 16€, no takáto cesta už je časovo náročnejšia.

Viadukt

Pre mňa pomerne unikátna stavba, ktorá vedie veľkou časťou mesta. Nadzemná železnica vedie po viadukte, ktorý v sebe ukrýva množstvo obchodov, herní, barov a klubov. My sme sa tu zastavili na pivo s chalami v bare zvanom Shakespeare, ktorý je zariadený v anglickom štýle takmer celý v dreve. Na ceste za zábavou vám možno pomôže aj tento zoznam najlepších študentských lokálov v Innsbrucku.

Tento článok je kratší, než na aké môžete byť u mňa zvyknutí, no naozaj sme nemali mnoho času na spoznávanie tohto sympatického mesta. Ak chcete vybehnúť aj na nákupy, tak okrem Starého mesta skúste aj nákupné centrum Sillpark. Veľmi nápomocný pri plánovaní programu v Innsbrucku vám môže byť aj starý známy TripadvisorAk máte akékoľvek otázky, pýtajte sa v komentároch, dokážem vám relevantne poradiť, i keď sprostredkovane 🙂  Budem rád, ak budete článok zdieľať a budete sledovať moju stránku TonychefTu na webe už čoskoro nájdete ďalší článok z nášho roadtripu BMW – Späť ku koreňom 🙂