Odviati hladom – Praclík (Bratislava)

Jedlo je moje hobby a je to na mne vidieť 🙂 Rád ho pripravujem aj ochutnávam. Občas sa mi podarí navštíviť miesta, o ktorých sa zmienim na Instagrame alebo Facebooku. Chcel by som im však dať priestor aj na mojom blogu v rámci kategórie gastro. Preto vám dnes prinášam prvý diel nepravidelného seriálu Odviati hladom.

Pracovať v biznis budove, ktorá je spojená s nákupným centrom, má pomerne dosť výhod. Pekné priestory, občasné nákupy počas pracovnej doby, cez obed vybavíte banku alebo nákup potravín. Čo je ale nevýhoda. Za pol roka som už jedol všetko, čo sa v Poluse dá. Keď idem na čínu, pánko za pultom sa ma už iba pýta, či si to vezmem so sebou alebo ostanem tam. Preto som rád, keď sa mi z času na čas naskytne možnosť vyskúšať niečo úplne iné. A tak som natrafil na Praclík.

Nový priestor na Krížnej, hneď vedľa zastávky električky, je otvorený od začiatku apríla, takže som stihol návštevu v úplných začiatkoch tohto konceptu v Bratislave.

Neviem, či je praclík pekáreň, fastfood alebo predajňa potravín. Na to si odpovie po návšteve každý sám. Pre mňa je to raňajkáreň, čo teda rozhodne nepovažujem za negatívum, práve naopak. Prísť, zobrať si čerstvo pripravenú bagetu, jogurt, alebo praclík, najesť sa na mieste, alebo pokračovať do práce, to sú veci, ktoré do mesta určite patria.

Okrem toho si môžete nakúpiť pečivo domov cestou z práce alebo si kúpiť šalát na obed či večeru.

Keď budete hľadať v Bratislave miesto, kde si rýchlo zobrať niečo pod zub, skúste Praclík 🍽 Nový koncept otvoril začiatkom mesiaca a myslím, že keď sa po pár mesiacoch vyprofiluje a upraví ponuku, má potenciál si získať svoju klientelu. Ja som si dal kaiserku s fašírkami (áno zaujímavé, ale chutné 😊), sezamový praclík a na večeru som si zobral šalát s kuracím mäsom 🥗 Všetko je vraj domáce (zatiaľ okrem pečiva, ale snáď aj to bude) a v ponuke by mali pribudnúť aj plnené praclíky, ktoré môžu byť fakt zaujímavé. Zatiaľ sú v Bratislave dve prevádzky, na Legionárskej a na Rajskej, ale vraj ich má ešte niekoľko pribudnúť. Toľko jeden ranný tip odo mňa 😊 Majte pekný deň a skočte na Streetfood park, ktorý začína dnes a ja sa teším jak sa tam opustím 🍟🌭🍔🍺 #tonychef #praclik #bratislava #tipnajedlo #blogger #blog #food #foodporn #influencer #socialmedia #dnesjem #cojebratislava

A post shared by Tony Dúbravec (@tonydubravec) on

Prečo sa mi Praclík páči?

  • Koncept ako taký určite má potenciál sa presadiť
  • Bagety sú čerstvo plnené počas dňa
  • V pláne sú plnené praclíky, čo je prvá vec, ktorú som si pri ich názve predstavil
  • Ponuka je chutná a rôznorodá (čerstvé šaláty a vlastné jogurty potešia)
  • V pláne sú ďalšie prevádzky
  • Minimálne na Krížnej si môžete v pokoji posedieť a najesť sa

Na čom treba zapracovať?

  • Veľmi široká ponuka produktov, skúšajú všetko a zisťujú, čo bude mať úspech
  • Určite by pomohlo pracovať s domácim pečivom
  • Chýba presná profilácia, čo vlastne Praclík prezentuje a chce prezentovať
  • Verím, že v ďalších prevádzkach sa zapracuje na štýlovejšom interiéri

Praclík je iba na začiatku a potrebuje nejaký čas, aby ukázal, či je schopný efektívne upraviť svoju ponuku a vyprofilovať sa na bohatej bratislavskej gastroscéne. Ja ich budem sledovať a rád sa k nim kedykoľvek vrátim.

A čo vy? Máte skúsenosť v niektorej z prevádzok Praclík? Napíšte mi do komentu 🙂

3 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *