Krabi je, najmä v posledných rokoch, stále vyhľadávanejšou časťou Thajska. Je to aj preto, že je tam zatiaľ stále lacnejšie než napríklad na Phukete alebo Koh Samui. Tiež je tu stále menej turistov, najmä v samotnom Krabi Town. Práve odtiaľ sme si správili poldenný výlet navštíviť Tiger Cave Temple. Chrám, ktorý púta zrak už z diaľky, nakoľko slávna socha Budhu, ktorá tomu celému „šéfuje“, je vzdialená viac ako 1200 schodov do kopca.

Krabi Town

Na Krabi sme prišli autobusom z Koh Samui. Autobus vás privezie na akúsi mini stanicu, odkiaľ sa ďalej do hotela musíte dostať taxíkom. Ten vám však objedná aj zabezpečí tá istá spoločnosť a je pomerne výhodný, aj keď si presnú cenu nepamätám. Krabi Town nie je mesto, ktoré by žilo extra turizmom. Boli sme tam asi 24 hodín a mal som pocit, že ak sa tu objavujú turisti, tak tu len prespávajú a počas dňa chodia po výletoch po okolí, alebo po ostrovoch.

tiger cave temple, krabi, krabi town, thajsko, tony dubravec, cestovatelsky blog

Na čo ale z Krabi Town spomínam rád, bol miestny trh, ktorý sme mali hneď za rohom od násho hostelu King KongOkrem veeeeľa možností, kde sa najesť, tu bolo možné nájsť aj suveníry od výmyslu sveta a práve v čase našej návštevy sa schylovalo k oslavám činskeho nového roka, takže sme zažili aj koncert miestnych popových hudobníkov.

Ako sa dostať ku Tiger Cave?

Ku Tiger Cave Temple sa dostanete z Krabi Town veľmi jednoducho – taxíkom. Najskôr sa spýtajte na recepcii svojho hotela, nám sa takýto taxík viackrát oplatil. Tentokrát sme však skúsili taxík zobrať priamo na ulici. Stálo nás to 300BHT pre štyroch, takže sme nemali dôvod váhať. Zároveň nám taxikár dal číslo, takže sme mu mohli zavolať, keď sme chceli ísť naspäť a dohodli sme sa tiež, že nás neskôr počas dňa zoberie aj do Ao Nangu, kde sme sa premiestnili na najbližších 6 dní.

Samozrejme, je možné, že sa tam dokážete dostať aj lacnejšie, ale kto už má niečo odcestované, zrejme ho nebaví stále šetriť za každých okolností a občas ocení komfort, napríklad v podobe ušetreného času.

Prečítaj si aj o tom, ako si na Koh Samui požičať skúter a spoznať celý ostrov

https://www.instagram.com/p/BfVskEQgLAR/?taken-by=tonydubravec

Po asi 20 minútovej ceste sa razom ocitnete pod kopcom, ktorého vrchol je o takmer 300 metrov vyššie ako vaša aktuálna poloha. Týchto konkrétne 278 metrov predstavuje 1237 schodov na vrchol! V nižších častiach zrejme natrafíte na známe opice, ktoré sa vás možno pokúsia okradnúť ak uvidia, že máte v ruke jedlo, alebo ho zacítia z vašej tašky. Paradoxné je, že všade sú nápisy upozorňujúce na to, že nemáte opice kŕmiť, ale v blízkom obchode si viete kúpiť jedlo pre opice 🙂

Aké to je vyšliapať toľko schodov? Ubíjajúce! Niektoré schody majú viac ako 30 centimetrov a to už dá zabrať. Prvých 300 schodov je pohoda a potom začína ísť do tuhého 😀 Na koniec som prišiel spoôsobom, že každé dve-tri schodiská som si musel dať prestávku na vydýchanie 🙂 Čo vás čaká hore, je jednak veľmi pekný výhľad a jednak notoricky známa socha, ktorú možno vidieť už z diaľky niekoľkých kilometrov. Cesta dole je už podstatne rýchlejšia, ale ak má niekto tiež problémy s kolenami ako ja, môže to byť mierne bolestivé.

Aj keď veľa ľudí sem primárne chce ísť najmä kvôli tomu, aby vyšli kopec a užili si výhľad, nezabudnite aj na návštevu samotnej jaskyne. Tá sa nachádza po ľavej strane, keď vchádzate do areálu (aby som nezabudol, návšteva chrámu je zadarmo).  Zbytočne vám budem písať viac, pozrite si všetko na fotkách 🙂

Dnes je síce článok kratší ako tie predošle, no tiež je iba o Tiger Cave Temple. O mieste, ktoré, ak ste na Krabi, jednoducho musíte navštíviť a to z viacerých dôvodov:

  • Zacvičíte si
  • Užijete si perfektný výhľad
  • Môžete sa nechať okradnúť opicami a rozprávať o tom celej rodine a všetkým kamošom
  • Je to zadarmo

Ak máte pocit, že som niečo zabudol spomenúť, alebo vás niečo zaujíma, určite mi napíšte, budem sa tešiť. Alebo mi napíšte o tom, ako vás okradla opica, keď ste tam boli a aspoň sa pobavím 🙂 Ďakujem, že čítate, hlásim sa opäť o týždeň 🙂