Pred dvoma mesiacmi som prvýkrát napísal článok z nepravidelného seriálu, ktorý som nazval Odviati hladom. Prostredníctvom neho vám chcem posúvať odporúčania na zaujímavé miesta rôznych konceptov, kde môžete uspokojiť váš hlad 🙂 Po Praclíku, ktorý má v Bratislave niekoľko prevádzok, tu dnes mám tip na indonézske bistro takmer v centre Trnavy.

Aj keď som v Trnave strávil päť rokov počas výšky, gastroscénu som tam príliš neskúmal (veď študent 🙂 ). Pravda je však, že tam ani žiadna extra nebola, okrem dvoch sushi reštaurácií. Dnes je to však už podstatne lepšie a aj v Trnave pribúdajú miesta, ktoré to chcú robiť moderne, chutne a pokojne aj bez zbytočných „príplatkových“ srandičiek.

Prečítajte si prvý diel Odviati hladom o bratislavskom Praclíku

Medzi takéto miesta rozhodne patrí aj ENAK Bistro, ktoré je otvorené o jesene 2015. Je mi zvláštne, že som sa tam prvýkrát dostal až po necelých dvoch rokoch. Prišiel som s mojim otcom v piatok asi okolo 14-tej, okrem nás tam boli ďalší štyria hostia.

Hneď pri vchode sa nám prihovorila milá čašníčka, ktorá nás hneď obslúžila a predstavila nám aj denný špeciál. Menu pozostáva z dvoch stránok, jedna s jedlom, druhá s nápojmi a vyvoláva dojem, že na „skutočnom“ menu sa aktuálne pracuje a toto je iba provizórne riešenie. Všeobecne je podľa mňa správne, keď v reštaurácii nemusím v menu listovať ako v Encyklopédii života, ale v ENAK je to už trošku moc stručné. Celá ponuka pozostáva zo siedmych položiek, vrátane špeciálu, ktorý sa denne mení.

enak bistro, trnava, odviati hladom, tony dubravec, tonychef, blog, bloger

Zdroj: Enak.sk

Každopádne vybrali sme si Pad Thai pre otca a kuracie Thai Curry pre mňa. Jedlo prišlo pomerne rýchlo, no ešte som musel počkať 10 minút, kým dosiahlo teplotu vhodnú na konzumáciu 🙂 Musím ale s úctou povedať, že curry bolo skvelé. Krémové, dobre dochutené, aj pekne zahrialo z vnútra, ako to mám pri takýchto jedlách rád. Porcie sú veľké tak, že som ani nemohol ochutnať dezerty, čo mi je ľúto, pretože som na ne počul veľmi dobré ohlasy.

Čo by som odporučil, je obrúsok, ktorý si môže dať človek okolo krku alebo do lona, pretože pri jedle s rezancami je veľká šanca, že si človek odnesie aj jemné žlté fľaky. Ja som ich mal hneď niekoľko samozrejme 🙂

https://www.instagram.com/p/BV-MX2Og79R/?taken-by=tonydubravec

Prečo sa mi ENAK páči?

  • Koncept je v Trnave aj okolí skutočne jedinečný
  • Skvelá lokalita (keď skončí rekonštrukcia ulice)
  • Kvalitné suroviny a fakt chutné jedlo
  • Príjemné prostredie korešpondujúce s aktuálnou hipsterskou vlnou
  • Raw dezerty a výberová káva (bohužiaľ som neochutnal, nabudúce 🙂 )
  • Thajské a indonézske pivo

Nad čím sa možno zamyslieť?

  • Vyššie ceny môžu zákazníkov v Trnave odrádzať od častejších návštev (ide to aj lacnejšie)
  • Pre mňa veľmi úzke menu
  • Zlá svetelnosť v hlavnej miestnosti, takže sa nedá poriadne fotiť 🙂

https://www.instagram.com/p/BWIcyQvANM6/?taken-by=enak_bistro

V prípade, že si v Trnave alebo okolí vyberáte miesto na obed, ENAK Bistro je určite dobrý nápad a nič tým nepokazíte. Ak poznáte SOHO v Bratislave a páči sa vám, budete spokojní 🙂 Cený sú síce mierne vyššie aj v porovnaní so SOHO, ale zaručene neodídete sklamaní a radi sa vrátite naspäť 🙂 Pozrite si menu ENAK Bistra na ich webe, alebo sledujte ich Facebook alebo Instagram, aby ste vedeli, aký je špeciál dňa.

Ak viete o nejakom mieste, ktoré by som mal navštíviť, prípadne sami máte reštauráciu, bistro, alebo aj streetfoodový stánok, napíšte mi cez tento kontaktný formulár a môžme dať spolu obed, o ktorom rád napíšem 🙂

[wd_contact_form id=“3″]

Zdroj titulnej fotky: Enak.sk