Kari patrí rozhodne medzi moje najobľúbenejšie koreniny. Snažím sa pridávať ho, kam sa dá. Preto som dlho hľadal najlepšiu verziu tohto skvelého jedla. Mojim cieľom bolo, sa čo najviac priblížiť originálnej indickej verzii a zároveň dodržať jednoduchosť a dostupnosť ingrediencií. Ako som teda počas tohto „štúdia“ zistil, existuje naozaj veľké množstvo verzií a variácií. Ja som sa najviac našiel vo verzii s kokosovým mliekom. Tak nech sa páči.

Potrebujeme:

cca 250 gramov kuracích pŕs (môžu byť aj vykostené stehná)
2 menšie cibule
asi 6 strúčikov cesnaku
1 čl čerstvo nastrúhaného zázvoru
2 čl korenia Gara Masala (odporúčam si toto korenie zháňať vopred, kedže je dosť zložité sa k nemu dostať, nájdete ho však na internetových bio obchodoch za cenu približne 1,30 za 35g balenie)
balenie kurkumy alebo kari (osobne som použil kurkumu)
1 konzerva kokosového mlieka
chilli
soľ
čierne korenie
sójová omáčka

Postup:

Kuracie prsia si nakrájame na kocky, cibuľu a cesnak na plátky. V hlbšej panvici necháme zohriať olej, pridáme cibuľu a cesnak. Po chvíli zázvor. Chvíľku smažíme kým cibuľa nezačne mäknúť a začneme za stáleho miešania pridávať koreniny. Vznikne nám krásna hnedá masa, ktorú môžme podliať sójovou omáčkou alebo aj trochou vody. Pridáme mäso a sprudka opekáme. Nakoniec pridáme kokosové mlieko. Ja som dal celú konzervu avšak môžete ho zmiešať aj so šľahačkovou smotanou, ak netúžite príliš po kokosovej chuti. Dôkladne zamiešame a necháme prevariť. Na záver náš čaká už len dochucovanie podľa každého chuti. Podávame s ryžou, ideálne tak, ako vidíte na obrázku. V tom prípade kari ryžou iba zajedáte a tým pádom si môžete lepšie vychutnať skvelú korenisto kokosovú chuť. Samozrejme nič sa nestane ak budete hotové jedlo podávať spolu. Vtedy by som vám pre efekt odporučil dať ryžu na tanier, do stredu urobiť dieru a práve do tej diery, ako do kráteru, naservírujte kari.

Nezabudnite, že táto verzia je mnou upravená a vyskúšaná. Môžete sa stretnúť aj s mnohými inými a preto budem rád ak mi napíšete aj tú vašu obľúbenú variantu.

Dobrú chuť 🙂