Ľudia sú rôzni, na tom sa zrejme všetci zhodneme. Každého napĺňa niečo iné. Jeden žijem z negativizmu, intríg, konfliktov, iný sa radšej sústredí na seba, na to ako byť lepším človekom a ako byť prínosom pre svoje okolie. Osobne sa radím určite do druhej kategórie (sebareflexia skoro ako v SMERe 🙂 ), avšak bohužiaľ stretnutiu s prvým typom sa nevyhneme. Práve takéto indivíduá sa opäť vyrojili v mojom okolí.

Možno ste niektorí zaznamenali, že sa u nás v meste rozdávali na Mestskom úrade odmeny. Pre niekoho primerané, pre niekoho prehnané. Prednostu poznám osobne a môžem potvrdiť slová primátora, že je skvelým manažérom a toho treba adekvátne zaplatiť. Vždy, keď sme na čomkoľvek s mestom spolupracovali, bol veľmi ochotný a promptne vybavil, čo bolo v jeho silách. Napriek tomu, že nemusel. To si ja cením a som spokojnejší, keď si zarobí dobre peniaze niekto schopný, ako kopa dosadených pätolízačov, ktorých jedinou úlohou je pritakávať a tváriť sa dôležito (nemyslím nikoho konkrétneho, avšak nikto by nemal problém niekoho takého vo svojom okolí nájsť). Istý „investigatívny novinár“, ktorý sa cíti ohrdnutý, pretože jeho občianskemu združeniu mesto neudelilo dotáciu (združeniu, o ktorom nikto v Seredi nič nevie, iba to, že existuje), sa veľmi rád postaral o vyvolanie rozruchu ohľadom odmien. Práve on bol iniciátorom rýpania sa v odmenách a následnej medializácie.  Samozrejme mal na to právo a toho si je vypočítavý človek, ako on veľmi dobre vedomý. Všetko toto využil jeden mestský poslanec, ktorý takisto celý život bojuje s nejestvujúcim nepriateľom a tým sa zhodil už niekoľko krát pred väčšinou mesta. Nakoľko svoje vykonštruované aféry nedokázal nikdy vyriešiť spojil sa tento krát so spomínaným novinárom, ktorý si nenechá ujsť možnosť do niečoho rypnúť, a aby toho nebolo málo, zatiahli do svojich hier aj organizáciu, ktorej činnosť je pravdepodobne protiústavná. Organizáciu, ktorá sa hrá na niečo a neváhajú si udeľovať medzi sebou policajné hodnosti. Organizáciu, ktorej „vodca“ je schopný sa vyhrážať a vydierať ľudí pre dosiahnutie svojich prapodivných cieľov. Spolu si zorganizovali tlačovku v Trnave, kde bolo tak 12 ľudí, s cieľom pohroziť vedeniu Serede a zdiskreditovať ho. Výsledkom všetkých popísaných udalostí bolo mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré na regionálnom portáli spôsobilo naozaj búrlivú diskusiu anonymov (ako inak). Väčšina diskutujúcich sa pod maskou internetovej osobnosti naváža do primátora, jeho rodiny a samozrejme aj prednostu, a všetkých možných ľudí na Mestskom úrade, až po mestského záhradníka (chudák, určite ani nevie, že sa niečo, také deje). Čo ma ale najviac zarazilo je, že všetci tie bezvýznamné osôbky, ktoré sa hanbia aj priznať svoje meno, sa neváhali obuť aj do osôb, ktoré sa zastupiteľstva neukázali. A tí, ktorí tak oduševnene bojujú za pravdu a neboja sa podpísať sa neodvážia povedať, že ľudia na ich strane barikády (umelo vytvorenej) klamú. Viacero príspevkov sa začalo týkať nášho občianskeho združenia Mladá Sereď. Vraj sme sa zúčastnili zasadnutia a dokonca hlasno skandovali a roztlieskavali dav.

My, Mladá Sereď sme nikdy nechceli byť zatiahnutý do takýchto bezvýznamných konfliktov. Zasadnutia sme sa nezúčastnili, nakoľko to nebolo v našom záujme. Vznikli sme dobrovoľne z našej vlastnej iniciatívy. Nikto nám nikdy neprikázal, čo máme robiť. Preto nás nepríjemne zarazilo, že niekto dokáže po 3 rokoch aktívnej činnosti spájať naše meno s vedením mesta a dokonca nás obviniť, že chodíme robiť niekomu roztlieskavačky. Ak by padol v združení takýto návrh, bol by som za každých okolností zásadne proti, pretože aj keď máme s vedením veľmi dobré vzťahy, aktuálny konflikt sa nás netýka. Zo spomenutých dôvodov sme teda dnes vydali písomné stanovisko k celej veci a verím, že aj tých niekoľko nímandov z diskusie sa zamyslí nad tým, čo vlastne vypustili do sveta (našťastie anonymne, inak by sa museli od hanby prepadnúť).

Stanovisko si môžete prečítať na:

Facebook Mladá Sereď

Seredské novinky

seredonline.sk

Mlada Sered

Upozornenie na záver: Celý text je iba osobným pohľadom samotného autora. Ak sa náhodou niekto nájde v niektorej z hore spomenutých postáv, je to bohužiaľ iba jeho pocit. Bolo mojou morálnou povinnosťou týmto príspevkom podporiť mojich spolupracovníkov, s ktorými sme odviedli kopu dobrej práce pre mesto a ľudí v ňom.

Budem rád za podporu vo forme zdieľania 🙂

P.S. Nezabudnite, že už v nedeľu nájdete na mojom webe prvý článok týkajúci sa môjho letného pobytu v USA. Dozviete sa v ňom, čo všetko predchádza odletu.