Kto ma sleduje na Instagrame, ten si to určite všimol. Kto nesleduje, nech urýchlene začne 🙂 Už niekoľko mesiacov sa každý týždeň na mojom profilu vyskytuje niečo, čo nazývam špinavý štvrtok. Prečítaj si, čo to je, ako to vzniklo a prečo by si to mal/a skúsiť aj ty.

Začalo to krátko po mojom príchode do novej agentúry, keď som sa troška udomácnil medzi novými kolegami. Prirodzene sme každý deň riešili problémy prvého sveta, čo budeme obedovať. Vtedy môj kolega a dobrý kamarát Miško Nagy (ktorého pozdravujem, ak to číta) prišiel s tým, že má chuť na langoš. No a mne pri takomto jedle netreba hovoriť dvakrát 😀

O týždeň vo štvrtok sme už po predchádzajúcom prieskume trhu stáli na Kamennom námestí v Bratislave a ochutnávali skvelý plnený langos z Bratislavských langošov. Z čistého nadšenia zrazu vznikol nápad vyraziť si na takýto „špinavý“ obed pravidelne.

Tento článok je špeciálnym dielom série Odviati hladom, kde veľmi občasne recenzujem gastroprevádzky, ktoré ma niečím zaujmú.

https://www.instagram.com/p/BeYTWwNgoVu/?taken-by=tonydubravec

Zrazu vznikla slovná hračka Špinavý štvrtok a viac nebolo treba hovoriť. Dnes mám za sebou 15 týždňov, počas ktorých skúšam a stručne hodnotím rôzne jedlo v Bratislave. Burgre, kebaby, pizze, mexické či kanadský streetfood, ale aj halušky, černohor alebo ázijské jedlo. Ochutnali sme napríklad najlepší kebab v meste na Trnavskom mýte za luxusných 2,70 €.

https://www.instagram.com/p/Bep21nig5pu/?tagged=spinavystvrtok

Do konceptu Špinavého štvrtku sa hodí veľmi veľa druhov jedla a prevádzok. Stalo sa mi ale aj to, že som jedlo neuverejnil, pretože zážitok nebol dosť „špinavý“. Napriek tomu mi tam chutilo a nebolo tomu čo vytknúť. No nemám problém napísať aj to, ak mi nechutí, alebo som sklamaný, ako sa to tiež niekoľkokrát stalo, napríklad v prípade tejto cigánskej z donášky.

https://www.instagram.com/p/BgEyTAzAeN8/?tagged=spinavystvrtok

Čo to znamená, že je jedlo „špinavé“? To je ťažké opísať a myslím, že každý si to vysvetlí inak. Môže to byť jedlo v zvláštnom prostredí, môže to byť jedlo z „táckarne“, z pouličného stánku, z foodtrucku ale aj z fastfoodového reťazca. Môže to byť tiež jedlo, ktoré by si nazvala ako „cheatmeal“ v diéte, alebo také, ktoré ťa po zjedení fajnovo uspí 🙂 Jednoducho niečo, čo by si ako zdraviachtivý človek nejedol/nejedla každý deň. No raz za týždeň si dopriať je podľa mňa fajn a vždy to stojí za to.

Prikladám ešte jednu inšpiráciu z posledného Street Food Parku pred Starou Tržnicou, ktorý navštevujem veľmi rád 🙂

https://www.instagram.com/p/BjK1O5HgdCB/?tagged=spinavystvrtok

Špinavý štvrtok funguje aj vďaka ľuďom, ktorí mi posielajú inšpirácie na miesta, kam by som mál zájsť. Aktuálne mám stále pomerne dlhý zoznam prevádzok, ktoré ma čakajú. Budem však veľmi rád, keď mi napíšeš aj nejaký tvoj tip na zaujímavé miesto, ktoré podľa teba do tohto konceptu zapadá 🙂 Píš mi ideálne do directu na mojom Instagrame