Piatok trinásteho je pre poverčivých ľudí nešťastným dňom. Ja som vždy tvrdil opak a galavečer Bloger roka 2015 mi ukázal, že som mal pravdu. Ako teda celý večer dopadol? Prečítajte si 🙂

Je to už viac ako mesiac, konkrétne od 10. apríla, čo sa mi podarilo so seriálom Mladý Slovák v USA postúpiť do finále ankety Bloger roka 2015, v kategórii cestovanie. Tvrdý boj o hlasy do posledných minút ma nakoniec dostal na štvrté miesto. Radosť bola veľká, napriek tomu, že sa ma každý pýtal iba, čo môžem vyhrať. Výhra, ani jej predmet pre mňa absolútne nezohrávali rolu. Dostať sa do finále pre mňa znamenalo veľkú príležitosť stať sa súčasťou komunity, spoznať nových ľudí, ktorí robia kvalitnú prácu, dostať svoje meno do povedomia a najmä ponúknuť môj seriál na hodnotenie odborníkom.

bloger roka, tonychef, tony dubravec

Pozvánka na galavečer

Galavečer Bloger roka 2015 – 13.5.2016 – Grand Hotel River Park – Bratislava

Do Bratislavy som prišiel v doprovode môjho dobrého kamaráta Martina (spolu sme zakladali Mladú Sereď KC PRIESTOR). Jeho aj seba som nastavil na to, že sa ideme pozrieť, nasať atmosféru, prípadne sa zoznámiť s niektorými ďalšími blogermi. Keďže som mal svojich favoritov na víťazstvo v mojej kategórii, o nejakom umiestnení nebola ani reč. Po registrácii sme si dali kontrolné kolečko, zoznámil som sa s Milanom (BezMapy.com) a Kikou (Cinderellas Travel Shoes), vyskúšali sme miešané drinky od Bubbleology  a pomaly sa usadili do sály Maria Theresia, kde prebiehalo vyhlasovanie výsledkov. Večerom sprevádzala Kristína Farkašováktorú mám veľmi rád ako herečku, ale aj blogerku (v minulom ročníku skončila druhá v kategórii Život, Umenie & Kultúra). Kategória cestovanie bola na rade hneď prvá.

Už pri tomto videu, ktoré predstavovalo nominovaných, som sa cítil hrdý, že som súčasťou takejto spoločnosti. Nasledovali výsledky, ktoré vyhlásil Milan Stupka, Corporate Communications Manager BMW Group Slovakia. Pri druhom mieste sa stalo to, čo mi značne ovplyvnilo zvyšok večera. Mladý Slovák v USA sa stal druhým najlepšie hodnoteným cestovateľským blogom za rok 2015. Oči som si išiel vyočiť, neveril som vlastným ušiam, no dostal som sa do tranzu, ktorý mi nedovolil nič, iba sa postaviť, prejsť na pódium, prevziať si ceny, prijať gratulácie a vrátiť sa na miesto. Som rád, že príhovor mal iba víťaz, pretože zo mňa by slova nedostali.

bloger roka, tonychef, tony dubravec

Preberanie cien

Zvyšok večera som stále predýchaval emócie, nasával príjemnú atmosféru, príjmal osobné gratulácie, ale aj tie na Facebooku a ušiel sa mi aj priestor na jeden rozhovor pre TASR. Celý event vo mne zanechal veľmi pozitívne dojmy a dúfam, že sa ešte finále niektorého z ročníkov budem môcť zúčastniť, či už v cestovateľskej alebo inej kategórii.

Čo mi teda tento večer a výhra priniesli?
  • Obrovskú skúsenosť a príjemný zážitok
  • Nové kontakty
  • Príležitosť do budúcna (zároveň obrovský záväzok robiť kvalitnú prácu)
  • Možnosť stať sa súčasťou komunity
  • Zadosťučinenie pre projekt, na ktorý som naozaj pyšný
  • Motiváciu na ďalšie cestovanie
  • Certifikát, ktorý bude dlho zdobiť moju izbu 🙂
  • Auto od Mini na víkend
bloger roka, tonychef, tony dubravec, mlady slovak v usa

Ceny: Mini s plnou nádržou na víkend a certifikát o získaní druhého miesta v ankete

Na záver je dôležité povedať, že si určite nemyslím, že som druhý najlepší travel bloger na Slovensku. Tí, ktorých ja považujem za najlepších, skončili za mnou. Mne sa „iba“ podarilo vyprodukovať obsah, ktorý zapôsobil na porotu a pomohol mnohým ľuďom, ktorých život v USA zaujímal. Vy nezabudnite ďalej sledovať môj web, moju fanpage Tonychef, môj Instagram, ako aj stránku STOPA, nakoľko v rámci našich cestovateľských eventov sa vám predstavia aj ďalší najlepší cestovatelia a blogeri Slovenska. Navyše, STOPA sa nedrží na jednom mieste, preto ak chcete zaujímavú prednášku vo vašom meste, či podniku, bude nám cťou vám splniť túto túžbu 🙂

PS: Kompletné výsledky ankety Bloger roka 2015 vo všetkých desiatich kategóriach si môžete pozrieť TU

https://www.instagram.com/p/BFXRqUthi6w/?taken-by=tonydubravec