Stále viac si v mojom živote uvedomujem fakt, že jedným mojich životných poslaní, je precestovať svet. Vždy, keď som už nejakú dobu doma, premýšľam, ako nájsť spôsob vypadnúť mimo reality všedných dní. Nedokážem poprieť moju slobodnú dušu, ktorá nedokáže žiť dlhodobo v stereotype na jednom mieste. Verím, že cestovanie si zamiluje každý, kto ochutí dobrodružstvo na cestách (nielen relax v hotelovom komplexi na pláži s all inclusive 🙂 ). Dnes vám prinášam zoznam desiatich príznakov, ktoré vám ukážu, že ste zrodení pre cestovanie.

  1. Milujete plánovanie. Nestačí vám vedomie, že niekam idete. Vyžívate s v hľadaní najvýhodnejších leteniek, čítate recenzie, hotelov, motelov, či hostelov, do detailov plánujete každý deň vašej cesty a hneď, ako sa vrátite domov, vymýšľate, kam utečiete nabudúce.
  2. Neexistuje krajina, ktorú by ste nechceli vidieť. Od okolitých európskych štátov až po zabudnuté miesta v Afrike, či Južnej Amerike, chcete navštíviť, čo je vo vašich silách. Čím viac máte za sebou, tým väčšie sú vaše plány do budúcnosti.
  3. Vaše vysnívané povolanie je také, ktoré vám umožňuje spoznávať svet. Dokumentarista, redaktor cestovateľského magazínu, či agent cestovnej kancelárie, láka vás čokoľvek, čo vám umožní byť stále niekde inde.
  4. Dokážete naviazať priateľstvo kdekoľvek a s kýmkoľvek. Rovnako si však dokážete vážiť chvíle sami so sebou.
  5. Peniaze míňate radšej na skúsenosti, než na veci. Veríte, že zážitky vám, narozdiel od materiálnych statkov, dokážu skutočne spríjemniť život a najmä vám vydržia do smrti. Nemáte problém si odtrhnúť od úst počas roka, len aby ste si dopriali vašu dávku cestovateľských skúseností.
  6. Vždy ste milovali spoznávanie cudzích kultúr a objavovanie prírodných krás. Dokážete sa absolútne zabudnúť pri čítaní cestopisov, cestovateľských blogov, či sledovaní dokumentov z vaších vysnívaných miest.
  7. Kým ostatní nenávidia atmosféru letísk, či železničných staníc, vy sa v tom vyžívate. Radi pozorujete iných ľudí, predstavujete si odkiaľ idú. kam smerujú, čo sa im honí hlavou. Vymýšľate si vlastné príbehy zo životov iných.
  8. Ste odolní voči nepriaznivým zážitkom. Viete, že aj keď sa niečo nepodarí alebo sa dostanete do problému, je dôležité sa rýchlo otriasť, zachovať chladnú hlavu a sústrediť sa na to, čo vás čaká.
  9. Balenie pre vás nie je utrpením, ale výzvou. Dokážete plnohodnotne využiť každé miesto vášho kufra, či batohu. Vaša obľúbená „záchodová“ hra je Tetris.
  10. Dokážete povedať „Na zdravie“ aspoň v desiatich svetových jazykoch (dobre, to nedokážem ani ja, ale na začiatok obyčajné „cheers“ postačí 🙂 )

Verím, že vám aspoň niektoré body prehovorili, ako z duše a dostali ste chuť opäť podniknúť v živote niečo nové. Ak máte aj vy nejaké svoje tipy, podľa čoho sa dá spoznať, že cestovanie je vašim životným poslaním, podeľte sa o ne v komentároch buď tu na webe, alebo na Facebooku TonychefSamozrejme najlepšie urobíte, ak budete článok aj zdieľať 🙂