fbpx

PORTFÓLIO

Od roku 2016 pracujem v reklamných agentúrach pre menšie, ale aj najväčšie slovenské značky. Pomáhal som vybudovať aj internú agentúru v St. Nicolaus. Za tie roky som mal tú česť spolupracovať s talentovanými kreatívcami a byť súčasťou mnohých zaujímavých kampaní.

V poslednom čase sa venujem aj vlastným freelancerským projektom, kde prepájam viacero šikovných freelancerov a pomáhame menším klientom s ich vizuálnou prezentáciou a online komunikáciou.

Vybral som niektoré z prác, na ktoré rád spomínam. Pri každej z nich sa dozviete, aká bola moja úloha a v ktorej agentúre som sa na nej podieľal.

Teším sa na spoluprácu!

VÝBER PRÁC

OATS - Branding a prezentácie pre klientov (2021)

„ATRAKTÍVNA PREZENTÁCIA V B2B“

Klient z americkej spoločnosti OATS Technology Inc., ktorá pôsobí v B2B segmente a poskytuje špeciálnu technológiu stávkovým kanceláriám, nás pôvodne oslovil so záujmom o vizuálne atraktívnu prezentáciu na oslovenie klientov. Neskôr sme klientovi programovali demo ukážku ich služby. Navrhli sme tiež logo a webovú stránku v systéme Squarespace. 

 

Moja úloha: Projekt manažment, Tvorba Squarespace webu

 

Storage Port - Branding a komunikácia (2020/21)

„SUPLUJEME CELÝ MARKETINGOVÝ TÍM“

Pre klienta Storage Port som dal dokopy celý tím freelancerov, ktorý sa postaral o návrh loga a vizuálnej identity, tvorbu webu, a kampane na Google aj sociálnych sieťach. Spolu ide o 5 ľudí. Klientovi sme tak dokázali nahradiť celý marketingový tím a naša spolupráca trvá už viac ako rok a pol. 

 

Moja úloha: Projekt manažment, Idea kampane, Online stratégia, Správa sociálnych sietí

Professore - Sociálne siete (2020/21)

„KARIBSKÝ RUM ZO SLOVENSKA“

Professore Caribbean Rum patrí medzi najnovšie prírastky do vlastného portfólia St. Nicolaus. Rum si okamžite získal popularitu na českom trhu. Pri vstupe na ten slovenský som pripravil stratégiu komunikácie na sociálnych sieťach a produkčný brief pre výrobu obsahu.

 

Moja úloha: Social media stratégia, Produkčný brief pre content creatora

Agentúra: St.udio Nicolaus

Slovenské Vinice - Sociálne siete (2020/21)

„SLOVENSKÉ DO POSLEDNEJ KVAPKY“

Slovenské Vinice je projekt, ktorý prináša skvelé vína od slovenských vinárov za priateľské ceny a spotrebiteľom tak zjednodušuje výber. Vinice patria medzi moje obľúbené značky a som rád, že v súvislosti s rebrandingom v roku 2020 sme mohli nastaviť novú úroveň komunikácie na sociálnych sieťach s vlastným obsahom.

Okrem toho som sa staral o profily na sociálnych sieťach a mediálnu časť kampaní.

 

Súčasťou správy sociálnych sietí bola reklamná podpora obsahu a pravidelný reporting.

 

Moja úloha: Social media stratégia, správa sociálnych sietí, stratégia a správa kampaní, idemaking pre výrobu photopoolu

Agentúra: St.udio Nicolaus

Borovička Borec - Stredoborec (2021)

„BOROVIČKA VENOVANÁ STREDOSLOVÁKOM“

V roku 2020 sa Borovička Borec spojila s Attilom Véghom kampaňou Sila skutočného Borca z dielne agentúry Mannschaft. Nakoľko zo spotrebiteľských dát vyšlo, že borovička sa najlepšie predáva na strednom Slovensku, vzniklo pokračovanie kampane s názvom StredoBorec. Kampaň bola zameraná na ľudí v banskobystrickom a žilinskom kraji. Okrem nového spotu a príspevkov na sociálnych sieťach sme pripravili aj sériu krátkych videí cielených na konkrétne stredoslovenské regióny, v ktorých sme sa prihovárali špecificky ľuďom z týchto regiónov a podnecovali tak ich patriotizmus.

 

Moja úloha: Online stratégia, správa kampane, správa sociálnych sietí

Agentúra: Mannschaft, St.udio Nicolaus

DARK - Sociálne siete (2020/21)

„V NOCI PLATÍ PRIRODZENÝ VÝBER“

Horko-bylinný likér DARK dostal komunikačný koncept „V noci platí prirodzený výber“ od agentúry dotcom. Ako rozvíjanie konceptu som pripravil komunikáciu na sociálnych sieťach a staral sa o mediálnu časť kampaní. Vyberal som content creatorov na spoluprácu a pripravoval im brief na tvorbu obsahu.

 

Moja úloha: Social media stratégia, správa sociálnych sietí, správa kampaní, Produkčný brief pre content creatorov, Návrh influencerov do kampane

Agentúra: St.udio Nicolaus, dotcom advertising

Borovička Borec - Borci na ľade (2020)

„PRVÉ ONLINE MAJSTROVSTVÁ V HOKEJI“

Keď sa v roku 2020 zrušili Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktorých partnerom bola aj Borovička Borec, prišla agentúra Mannschaft s kreatívnou ideou online náhrady turnaja. Zapojila influencerov, ktorí reprezentovali vybrané tímy a odohrali vlastný turnaj na Playstation. Všetky zápasy sme vysielali live na našom Facebooku, kde mohli ľudia tipovať výsledky zápasov a vyhrať tak produkty. Pri tejto kampani sme prvýkrát vyskúšali úzku spoluprácu externej a internej agentúry. Kampaň získala Strieborný a Bronzový Klinec.

 

Moja úloha: Online stratégia, správa kampane, správa sociálnych sietí

Agentúra: Mannschaft, St.udio Nicolaus

Nicolaus Vodka - Stagehome Playlist (2020)

„PLAYLIST UŽ NIE JE IBA DOPLNOK“

Playlisty na Spotify sa v kampaniach bežne používajú ako doplnok kampane. My sme z playlistu Stagehome urobili celú kampaň pre Nicolaus Vodku. S moderátorom Osťom sme vytvorili playlist, ktorý v časoch bez kultúry priniesol fanúšikom rapovej hudby pravidelnú dávku nových, ale aj overených skladieb. Nicolaus Vodka tak potrvrdila svoju pozíciu v hudobnom svete, status najpredávanejšej vodky a inšpirovala k tvorbe svojich playlistov aj konkurenciu či interpretov.

 

Moja úloha: Idea kampane, Online stratégia, Správa a reporting kampane

Agentúra: St.udio Nicolaus, Heads

Tesco - Vianoce ako ich máte radi (2019)

„JEDNA KAMPAŇ PRE 4 KRAJINY“

Globálny koncept „Vianoce ako ich máte radi“ sme pre Tesco rozvíjali v online prostredí krajín V4. Najväčšou výzvou je urobiť vianočnú kampaň pre 4 krajiny, ktoré prežívajú Vianoce veľmi odlišne.

Pripravili sme teda Veľký vianočný prieskum, v ktorom sme zisťovali, ako ľudia v našom regióne trávia sviatky – čo jedia, akej farby majú výzdobu, aké koledy počúvajú, či aké tajné recepty sa tradujú v ich rodinách.

Kampaň bola špecifická intenzívnou prácou s nákupnými dátami z predchádzajúcich sviatkov a následným využívaním dát, ktoré sme získali v dotazníkoch. Vďaka reakciám ľudí na naše príspevky a dotazník sa nám podarilo pripraviť aj špeciálne ebooky plné variácií tradičných jedál priamo od našich zákazníkov.

Moja úloha: Spolupráca na idei kampane, Príprava dotazníka, spolupráca na online stratégií

Agentúra: dotcom advertising

Tesco - Najchutnejší last minute (2019)

„CELÝ SVET NA TANIERI“

Tesco nám dalo úlohu odkomunikovať ich rozšírenú ponuku hotových jedál. Využili sme šírku ponuky, ktorú tvorili jedlá z rôznych kútov sveta. V kombinácii s nízkymi cenami jedál nám vznikla Najchutnejšia last minute ponuka gastro zájazdov.

Na sociálnych sieťach sme pripravili statické aj animované vizuály doplnené kreatívnymi popismi apelujúcimi na cestovateľov.

Moja úloha: Idea kampane, copywriting

Agentúra: dotcom advertising

Strongbow - Sociálne siete (2018)

„Sociálne siete pre Strongbow“

Komunikácia globálnej značky Strongbow bola silno produktová a odrzkadlovala to, ako sa v tom čase so sociálnymi sieťami pracovalo – edukatívne príspevky, medzinárodné dni a pod.. Pracovali sme buď s vlastnými grafickými výstupmi alebo s globálnymi fotografiami.

Súčasťou správy sociálnych sietí bola reklamná podpora obsahu a pravidelný reporting.

Agentúra: Made by Vaculik

Lišiak zo sadu - Sociálne siete (2018)

„SOCIÁLNE SIETE PRE LIŠIAKA“

Na social media kanáloch Lišiaka zo sadu sme komunikovali práve v mene Lišiaka. Komunikácia bola osobná, priateľská a jemne vtipná, aby korešpondovala so štýlom komunikácie mladej cieľovky.

Pri „vstupe“ na Instagram sme si vytvorili sme vlastný photopool lifestylových a produktových fotiek, aby sme podporili autentickú a reálnu komunikáciu.

Súčasťou správy sociálnych sietí bola reklamná podpora obsahu a pravidelný reporting.

Agentúra: Made by Vaculik

Lišiak zo sadu - Aj ty si tvor! (2018)

„LIŠIAK ZO SADU PREŠIEL Z DEDINY DO MESTA“

Od klienta Heineken sme dostali zadanie omladiť značku Lišiak zo sadu a postarať sa o jej repozicioning. Vznikla tak kampaň Aj ty si tvor! pre všetkých tvorivých ľudí. Jej tvárou bol hudobník Dalyb, s ktorým sme absolvovali aj workshop na tvorbu DIY oblečenia. Do kampane sme zapojili aj mikroinfluencerov s ich custom oblečením. Čo je ale najdôležitejšie, kampaň vyšla ako úspešná aj z prieskumov.

Moja úloha: Ideamaking, stratégia na sociálnych sieťach, komunikácia s mediálnou agentúrou, správa sociálnych sietí

Agentúra: Made by Vaculik

Tatra Banka - Vďaka Vám (2018)

„KAMPAŇ PRE PRODUKT SPORENIE VZDELANIE“

21. septembra 2018 na Svetový deň vďačnosti sme spustili iniciatívu Vďaka Vám, ktorá mala za cieľ poďakovať ústami absolventov vysokých škol svojim rodičom za roky nezištnej podpory počas štúdia. Do kampane Tatra banky sme zapojili úspešené osobnosti s vysokoškolským vzdelaním, ktorí prostredníctvom sociálnych sietí poďakovali svojim rodičom.

Moja úloha: Idea kampane, výber influencerov, copywriting

Agentúra: Made by Vaculik

Dobrý Anjel - Follow za folove (2018)

Prvá čisto digitálna akvizičná kampaň Dobrého Anjela

Pre Dobrého Anjela sme pripravili kampaň Follow za FoLOVE, ktorá vyzývala ľudí, aby vymenili svoju aktivitu na sociálnych sieťach za skutočnú pomoc. Do kampane sa zapojilo množstvo influencerov od blogerov až po prezidenta. Na Facebooku sme pripravili unikátny Life Stream, v ktorom ľudia mohli vymeniť svoj like za finančnú pomoc pre Dobrého Anjela. Kampani sa podarilo získať viac nových Anjelov, než televíznej kampani v predchádzajúcom roku.

Moja úloha: Idea live streamu, copywriting, správa sociálnych sietí

Agentúra: Made by Vaculik

PRIhlás sa
do newslettra

Urobím všetko pre to, aby som Ti každý týždeň poslal zaujímavé informácie a novinky z digitálneho sveta. Stačí, keď vyplníš zopár údajov a počkáš na potvrdzovací e-mail (skontroluj spam).
Prevádzkovateľ stránky, Doba digitálna s.r.o., využije tvoje údaje výhradne na zasielanie odporúčaní na hodnotný obsah. Potvrď svoj súhlas so zasielaním e-mailov zaškrtnutím políčka vyššie. Z odberu e-mailov sa môžete kedykoľvek odhlásiť cez odkaz v pätičke každého mailu, prípadne mi napíšte na tonydubravec@gmail.com. Budem z toho smutný, ale pochopím to.

Napíš mi