fbpx

POHĽAD Z DRUHEJ STRANY 02

Skončila ďalšia moja skúšobná doba. Sú to teda tri mesiace, odkedy som agentúrny život vymenil za ten klientský. Zároveň máme za sebou (verím, že úplne) obdobie pandémie, týždne núteného home officu a vraciame sa do nového normálneho života. Ako tento návrat vyzerá a čo sa zmenilo, by som rád opísal v budúcom článku. Dnes sa chcem poobhliadnuť za niektorými projektmi, ktoré sa nám podarilo počas krízy zrealizovať a myslím, že stoja za pozornosť.

>>Prečítajte si aj minulý článok, kde opisujem môj prvý mesiac na pozícii, ktorá predtým v St. Nicolaus neexistovala.<<

Hokejové online majstrovstvá

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Borovička BOREC (@borovickaborec),

Zrušené podujatia nepochybne výrazne zasiahli okrem kultúry aj športový svet. V prvej polovici mája sa mali vo Švajčiarsku konať aj Majstrovstvá sveta v hokeji. Borovička Borec ako partner slovenského hokeja však vďaka agentúre Mannschaft prišla s náhradou pre hokejuchtivých fanúšikov. Online majstrovstvá Borci na ľade 2020 sa konali od 10. do 17. mája na Facebooku a úlohy komentátora sa výborne zhostil Joe Trendy. Osem krajín reprezentovali slovenskí influenceri Becca, Vec, Bekim, Attila Végh, Exploited, Marcel Forgáč, Zverina a Pil C,. Tí sa stretli vo vzájomných zápasoch, ktoré si mohli fanúšikovia pozrieť premiérovo každý večer na Facebooku.

Zápasy sledovalo od 250 do 570 ľudí live a celkovo mal každý zápas desiatky tisíc pozretí. Na Instagrame sa nám zdvojnásobil počet followerov, na Facebooku sme získali viac ako tisíc nových fanúšikov.

Pre mňa tu okrem samotnej idei bol zaujímavý aj model spolupráce, kedy som ako social media manager kampane veľmi úzko spolupracoval s agentúrou a staral sa o celé plánovanie obsahu a mediálnu podporu. Veľmi zaujímavá skúsenosť pre mňa nastaviť online stratégiu kampane a zároveň si ju poctivo vyklikať. Verím, že tento model spolupráce medzi agentúrou a klientom je presne to, čo hľadáme a v budúcnosti ešte veľakrát zopakujeme.

>> Všetky zápasy Borci na ľade 2020 si môžete pozrieť tu <<

Stagehome by Nicolaus Vodka

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nicolaus Vodka Official (@nicolausvodka),

Jednu z prvých neskromne podarených reakcií na koronu má na svedomí Nicolaus Vodka, naša najsilnejšia značka, ktorá je dlhodobým partnerom festivalu Hip-Hop Žije. Spolu s agentúrou HEADS sme pripravili koncept, ktorý potešil fanúšikov hip-hopovej kultúry a zároveň podporil umelcov, ktorí takisto zostali bez príjmov z vystúpení. Obrovská poklona patrí agentúre za slovnú hračku Stagehome, z ktorej sa nám vykľul komunikačný koncept, s ktorým pracujeme momentálne aj na letnej kampani. Súčasťou tohto „online festivalu“ bola podpora live koncertu Majka Spirita, dokument skupiny Nerieš o ich novom albume, nový klip Dokkeytina, livestream s Petrom Pannom či sponzorovaná Sunday Session s Osťom a Separom o albume OG.

Kampani by sa dali nejaké veci vytknúť (ktoré ale skôr vidíme my), no určite zarezonovala, ľudí bavila. Dôležité bolo tiež, že značka reagovala medzi prvými, výrazne predbehla aj konkurenciu a hlavne priniesla hudobné zážitky ľuďom, ktorí o ne čiastočne prišli. Veľmi dobrá ukážka krízovej komunikácie.

Vstup do meme sveta

Priznám sa, že som obrovský fanúšik meme kultúry a slovenské „stokárske memečká“ sú presne môj štýl tupého humoru. Aj preto som sa potešil, keď sme sa pustili do kampane s Mementum, prvou meme agentúrou na svete, ktorá zastupuje Žulaboyya, Mojmojsej, Bazárik Piko a Fokumeme. Zapojili sme značky Klasik a Budiš. Chalanom sme úplne zahrali na strunu zadaním, ich to bavilo, bolo to cítiť na výsledku a ocenili to aj ich followeri.

Išlo nám von spolu 8 postov na troch profiloch a spolu mali cca 400 tisíc impresií. Pridávam jeden post na ukážku, ak vás zaujímajú ďalšie, napíšte a pošlem.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak sa hovori #ostandoma a uživajte relas klasicky piatočkovy

Príspevok, ktorý zdieľa Žula (@zulaboyy),

Ambasádori pre Slovenské vinice

 
Slovenské Vinice sú druhá vínová značka, pre ktorú robím. Po Matyšákovi, kde sa nám nepodarilo v agentúre v zásade nič poriadne presadiť, je toto presne opačný prípad. Vinice pred mojim príchodom naposledy komunikovali v lete 2019. Čoskoro však prichádzajú s novou vizuálnou identitou, preto bolo načase komunikáciu znova naštartovať a pripraviť si pôdu pre letnú kampaň. Teším sa, že ide o značku, ktorá sa na nič nehrá, necieli na vínových fajnšmekrov, aj keď má vína, ktoré nám vyrábajú slovenské vinárstva pod dohľadom nášho francúzskeho enológa a v cenovej relácii 4-6€ je to voľba na istotu, čo sa kvality týka. Ak vás čokoľvek o Viniciach zaujíma, určite mi napíšte, rád poinformujem 🙂
 
Od začiatku sme sa s kolegyňou, brandáčkou Zuzkou, zhodli, že chceme využívať v komunikácii aj influencerov. Ja som síce rekreačný hejter influencer marketingu, no viem, že keď sa robí poriadne, má to zmysel a vie to mať aj výsledky. Preto sme sa rozhodli hľadať našich ambasádorov, ktorí:
 
  • nie sú presýtení spoluprácami,
  • nemajú Instagram ako hlavný zdroj príjmu,
  • majú radi víno a spolupráca s nimi je uveriteľná,
  • majú záujem naozaj spolupracovať,
  • pristupujú k svojej práci inak než ostatní,
  • nebudú našimi dodávateľmi, ale partnermi
  • sú milí a príjemní ľudia.
Aktuálne teda druhý mesiac pracujeme s Peťou, ktorá je známa ako Fancy Illustrator, Števom Martinovičom, Coolinarmi a Samuelom Chlpekom. Všetci od nás na začiatku dostali veľmi otvorený a priateľský mail spolu s prezentáciou našej značky, našou víziou a ich úlohou v komunikácii. Samozrejme s dôrazom na to, že hľadáme partnerov, ktorým vieme v rámci našich možností kedykoľvek pomôcť aj my, a že si vážime ich tvorivú slobodu.
 
Verím, že minimálne tým, ako sme spoluprácu nadviazali, a tým osobitým prístupom by sme mohli byť modelovým príkladom pre všetkých, ktorí chcú robiť spoluprácu so známymi tvárami tak, aby dávala naozaj zmysel všetkým stranám.
 
 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Petra👩🏼‍🦰 illustrator (@fancyillustrator),

>> O aktuálnom nelichotivom stave influencer marketingu som nahral v máji aj môj zatiaľ najúspešnejší podcast <<

Domáci barman

Sériu videí pre domácich barmanov som načrtol už minule. Bola to jedna z prvých vecí, ktoré sme počas home officu začali riešiť. Prvých 6 videí sme natočili low-cost na iPhone, čo ale úplne poslúžilo pre účely IGTV. Druhú sériu už sme chceli využiť na viacerých kanáloch, preto pre nás produkciu pripravil Martin Miko a práve dnes dávame von poslednú vec. Stále mám z toho veľmi dobrý pocit.

Receptúry drinkov pripravovali naši brand ambasádori, Tomáš Gyén a Marek Klčo a musím povedať, že boli výborné. Toto bol tiež veľmi pekný projekt, ktorý sme si od nápadu až po publikovanie riešili sami a verím, že recepty od chalanov majú dlhodobú hodnotu aj v pokoronovom svete, nakoľko spraviť si doma dobrý drink bude príjemné vždy 🙂 Všetky videá nájdete na našom YouTube alebo na Instagrame.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St.Nicolaus (@stnicolaus),

Pripraviť tento článok mi trvalo prekvapivo dlho, ale myslím, že poslúži, ako má – ako sonda do diania na marketingovom oddelení na strane klienta. Kde hľadáme balans medzi vlastnou prácou a spoluprácou s agentúrami. Ale hlavne chceme robiť zaujímavú a peknú roboty pre našich 20 značiek.

Ak vás čokoľvek z trojmesačného korona fungovania u nás v St. Nicolaus zaujíma, dajte vedieť 🙂 

Ďakujem a teším sa zasa nabudúce.

Vypočujte si môj podcast

PRIhlás sa
do newslettra

Urobím všetko pre to, aby som Ti každý týždeň poslal zaujímavé informácie a novinky z digitálneho sveta. Stačí, keď vyplníš zopár údajov a počkáš na potvrdzovací e-mail (skontroluj spam).
Prevádzkovateľ stránky, Doba digitálna s.r.o., využije tvoje údaje výhradne na zasielanie odporúčaní na hodnotný obsah. Potvrď svoj súhlas so zasielaním e-mailov zaškrtnutím políčka vyššie. Z odberu e-mailov sa môžete kedykoľvek odhlásiť cez odkaz v pätičke každého mailu, prípadne mi napíšte na tonydubravec@gmail.com. Budem z toho smutný, ale pochopím to.

Napíš mi