tony dubravec, polievkaren, trnava, tony dubravec, blog, cestovatelsky blog

Odkedy žijem v Bratislave, dosť mi v živote chýba jedna vec. Polievky. Veľakrát nemám chuť na kompletný obed a vtedy si poviem, že by dobre padla nejaká polievka. Keď som zistil, že v Trnave sa otvára koncept bistra, ktorý sa zameriava najmä na polievky, tešil som sa na svoju prvú návštevu. Tá sa mi nakoniec podarila počas posledného piatka, kedy začal môj prvý trip po Slovensku v spolupráci so značkou MINI. Oplatí sa teda vyhľadať trnavskú Polievkáreň? 

Pekárska 14, za budovou Trnavskej univerzity pri Holiday Inn, je miesto, kde niekedy na prelome apríla a mája pribudlo bistro Polievkáreň. Ešte zopár rokov dozadu by som povedal, že Trnava nie je na takýto koncept pripravená, no dnes som si istí, že potenciál na niečo také tu je pomerne silný. Vždy iná ponuka čerstvo navarených polievok, k tomu ako „doplnkový“ tovar cestoviny alebo čerstvé zeleninové šaláty. Keď som mal konečne nejakú tú hodinku v meste čas, chcel som to vyskúšať.

https://www.instagram.com/p/Bi1ShYGAWMm/?taken-by=polievkaren_trnava

Polievkáreň spoznáte podľa veľkého 3D nápisu na budove. Možno by pomohol aj nejaký decentný, no zároveň zrak priťahujúci, branding na dverách alebo oknách. Hneď prvé milé prekvapenie bola pani, ktorá nás obsluhovala. Rada nám o všetko porozprávala, poradila nám, presvedčila nás ochutnať aj to, čo sme nemali v pláne.

Prečítajte si tiež, ako v Trnave chutí Burger Club alebo Enak Bistro.

Najobľúbenejšie polievky sú tu paradajková s mozzalerou a hokkaido s kokosovým mliekom. Do toho sa pravidelne obmieňajú ďalšie menej tradičné druhy. Menu sa pripravuje na týždeň dopredu a varí sa každé ráno, takže všetko je maximálne čerstvé, žiadne polievky z mrazáku. Na čo si môžete zájsť počas celého týždňa si môžete pozrieť na ich webe.

https://www.instagram.com/p/BjIpDBUgnHm/?taken-by=polievkaren_trnava

A čo sme teda skúšali my? Paradajkovú klasiku, indickú kari polievku so šošovicou a kuracím mäsom a cestoviny so syrovou omáčkou a bazalkou. Paradajková bola podľa mňa super, aj keď by som osobne prijal o niečo viac syru. Indická bola troška netradičná ale mňa ako fanúšika indickej kuchyne si získala. Na záver nás ešte čakal tanier cestovín, ktoré boli chuťovo výborné, no zaslúžili by si o niečo viac „fancy“ servírovanie. Buď v hlbokom tanieri alebo v malej miske s lístkom bazalky na dozdobenie.

tony dubravec, polievkaren, trnava, tony dubravec, blog, cestovatelsky blog

Keby som to mal zhrnúť, tak dám hodnotenie 7/10. Polievkárni fakt fandím, pretože je to niečo iné, čo si môže nájsť svoju klientelu. Zároveň mám však pocit, že sa ešte hľadá, skúša rôzne veci, zisťuje, čo funguje viac alebo menej. Budem pozorne sledovať, ako sa nakoniec v Trnave etabluje a koľko ľudí si nájde cestu k domácim a chutným polievkám.

Vy ich môžete sledovať na ich Facebooku alebo Instagrame.

Už čoskoro vám prinesiem ďalší článok zo série Odviati hladom, keďže jesť ma stále baví a chystám sa ešte počas troch letných víkendov objavovať Slovensko 😀 Ak máte pre mňa nejaké tipy, kde sa dobre najesť, napíšte mi a možno sa tam zastavím a zhodnotím 🙂

[instagram-feed]