fbpx
norbert danis, tony dubravec, rozhovor, podcast, slovensky podcast, pianista, klavirista

NORBERT DANIŠ

Norbert Daniš je klavirista, ktorý za klávesami sedí od 4 rokov a s hudbou sa mu podarilo precestovať svet. Pre mňa bol prirodzenou voľbou, keď som hľadal autora jinglu môjho podcastu
 

Už ako 12-ročného ho prijali na konzervatórium ako mimoriadne nadaného žiaka, neskôr absolvoval aj VŠMÚ. Spolu s bratom Karolom, ktorý je huslista, absolvovali koncertné turné v USA a neskôr aj dvojmesačnú hudobnú stáž pod vedením profesora z Julliard School.

S Norom obaja pochádzame zo Serede, máme veľa spoločných známych a naše stretnutia sa vždy natiahnu na veľmi dlhú debatku. Inak tomu nebolo aj teraz, keď sme sa porozprávali pri jeho klavíri. 

O tomto sme sa v rozhovore rozprávali:
 
  • Ako sa štvoročné dieťa učí hrať na klavíri
  • Ako on učí svojich žiakov
  • Čo je to hudobné kritické myslenie
  • Či je dôležité mať hudobné vzdelanie
  • Akú hudbu sám počúva
  • Veľa ďalších tém

Vypočujte si priamo tu

ALEBO SI VYBERTE SVOJU PLATFORMU

PRIhlás sa
do newslettra

Urobím všetko pre to, aby som Ti každý týždeň poslal zaujímavé informácie a novinky z digitálneho sveta. Stačí, keď vyplníš zopár údajov a počkáš na potvrdzovací e-mail (skontroluj spam).
Prevádzkovateľ stránky, Doba digitálna s.r.o., využije tvoje údaje výhradne na zasielanie odporúčaní na hodnotný obsah. Potvrď svoj súhlas so zasielaním e-mailov zaškrtnutím políčka vyššie. Z odberu e-mailov sa môžete kedykoľvek odhlásiť cez odkaz v pätičke každého mailu, prípadne mi napíšte na tonydubravec@gmail.com. Budem z toho smutný, ale pochopím to.

Napíš mi