Posledný deň v roku je presne určený na to, aby som si zosumarizoval čísla, ktoré môj blog za uplynulých 12 mesiacov dosahoval. Pozrel som sa teda na Google Analytics, nástroj, bez ktorého táto práca nemá význam. Čo som sa teda dozvedel z obdobia 1. január až 30. december 2016? Ktoré články ste čítali najviac?

Naposledy som sa pozrel na to, ako som prežíval rok 2016 po stránke emócii. Už teda vieme, že to bol najlepší rok môjho života, no bol aj najlepší čo sa týka čísiel? Musím úprimne povedať, že oproti megaúspešnému (z môjho pohľadu 🙂 ) roku 2015 to bolo mierne slabšie, no chápem, že projekt ako Mladý Slovák v USA sa nepodarí každý rok. Napriek tomu som rád, že 8200 ľudí si viac ako 21 000 krát zobrazilo môj web. Priemerne na webe strávili 2 minúty 37 sekúnd a na jednu návštevu pripadá zobrazenie dvoch stránok. Čo však to najdôležitejšie, články? Tých som napísal dokopy 36, čo osobne nepovažujem až za takú katastrofu. Ktorým sa darilo najviac? Zrekapitulujme si 7 z nich.

Predĺžený víkend v Berlíne

Prvá cesta v tomto roku, letenky za 4 eurá, niekoľko dní s najlepším kamarátom. Škoda, že to bolo v zime, Berlín by som si pozrel rád aj v lepšom počasí, nakoľko ponúka dosť možností trávenia voľného času. Určite tam skočte pozrieť, je to jedna z najlacnejších destinácii Ryanairu z Bratislavy.

https://www.instagram.com/p/BA64i3sBiyO/?taken-by=tonydubravec

Predĺžený víkend v Berlíne

Zámok Neuschwanstein – Zaslúži si titul „najslávnejší zámok na svete“?

Naopak posledná cesta, road trip do Mníchova v spolupráci s BMW Slovensko.  Na Neuschwanstein sme si vyšlapali poriadny kopec, nechali sa ojebabrať v reštike pod zámkom, absolvovali prehliadku, ktorá nám nič extra nepovedala, aby som potom mohol zafilozofovať, či je to naozaj najslávnejší zámok, alebo len dobrý marketing.

Zámok Neuschwanstein – Zaslúži si titul „najslávnejší zámok na svete“?

New York: 7 vecí, ktoré musíte zažiť

V New Yorku som strávil týždeň, ktorým som ukončil cestovanie po Spojených štátoch. Je to úžasné mesto, ktoré odporúčam zažiť každému. Ja dúfam, že sa niekedy budem môcť vrátiť aspoň na dva týždne, aby som mohol mesto lepšie spoznať, aj keď ani to určite nebude stačiť. Pre niekoho, kto sa tam vyberie tiež na pár dní, som dal dokopy krátky zoznam aktivít, ktoré by si nemal nechať ujsť.

https://www.instagram.com/p/BCx9GgJBi-D/?taken-by=tonydubravec

New York: 7 vecí, ktoré musíte zažiť

Istria – skutočne malé Toskánsko

Press trip BMW Blog Tour na chorvátskej Istrii bol jedným z najsilnejších zážitkov tohto roka. Veľmi rád na to spomínam a som si istý, že sa chcem do tohto krásneho regiónu vrátiť 🙂 Prečítajte si aj o najlepších gastronomických zážitkoch z tých niekoľko dní.

Istria – skutočne malé Toskánsko

Tri príbehy, jeden koniec

Aj o tomto je život. Prináša rôzne situácie a príbehy. A ja o nich potom rád píšem. A vy to potom zjavne radi čítate 🙂

Tri príbehy, jeden koniec

Cestovanie vlakom plné lásky

Jeden z najnovších článkov. Rád vtipkujem o tom, ako sa každý deň cestou do práce vlakom dokážem zamilovať. Áno ženy máme krásne a ja som rád, že ich toľko stretávam 🙂

Cestovanie vlakom plné lásky

Prečo som si vybral znova Londýn?

Moje milované mesto bavilo aj vás 🙂 Do Londýna určite pôjdem aj v ďalšom roku a pokúsim sa objaviť nejakú novú stránku tohto úžasného mesta.

https://www.instagram.com/p/BE-Op7NBi5D/?taken-by=tonydubravec

Prečo som si vybral znova Londýn?

Bonus: Mladý Slovák v USA

Tento seriál stále kraľoval čítanosti môjho webu. Je to pre mňa dôkazom, že je fakt šikovným pomocníkom pre študentov, ktorí sa chystajú na Work and Travel, ale aj pre ľudí, ktorí plánuju precestovať Štáty. Keďže som ho ale nenapísal tento rok, pridávam ho až takto nakoniec ako bonus a pripomenutie 🙂

http://tonydubravec.com/mlady-slovak-v-usa/

Vidíme sa v roku 2017

Do nasledujúceho roku si pre seba prajem aspoň dvojnásobnú návštevnosť, aspoň 50 článkov, aspoň toľko nových super ľudí ako počas 2016 a hlavne nech projekty, ktoré mám pracujú stále rovnako dobre. Najviac si prajem, aby vás bavil seriál Zamudruj si, ktorého prvý diel príde už v najbližších dňoch. Nezabudnite sa prihlásiť do newslettra a budete mať k nemu prístup skôr ako všetci ostatní 🙂

Vám želám hlavne šťastie. To, ktoré cítite, ako aj to, ktoré všetci niekedy pri našej práci potrebujeme. Želám vám úspech v tom, čo robíte. Robte to s láskou, zápalom a víziou. Úspech si na každého z nás, ktorí mu ideme oproti, počká 🙂 Majte skvelú oslavu silvetrovskej noci a od pondelka skočte oboma nohami do nového, lepšieho roku 🙂